Forsiden
  |  
Om os
  |  
Kontakt os
  |  
Bliv medlem
  |  
Link
  |  
Presserum
  |  
Sitemap
  |  
RSS
  |  
English

Deltagerliste til ekskursionen på Bregentved

17. maj 2013
Alex Møllbach, Dansk Skovforening

 
Skovforeningen afholder årets store ekskursion torsdag den 23. maj 2013 på Bregentved.

Her kan du se deltagerlisten:
 
A/S Estvadgaards Plantager
Peter Neergaard

A/S Sdr. Omme Plantage
Kjeld Bodholdt

Allestrupgaard Skov
Chr. B. Jørgensen
Gisela M. Jørgensen

Allingkloster

David Peter Friderichsen
Marie Louise Friderichsen
 
Barritskov Gods
Thomas Harttung
 
Basnæs Godskontor, Toftebjerg
Mikal Herløw
Sanne Vienberg
 
Bogø Skovdistrikt
Bjarne Jensen
 
Bregentved Gods
Anders Dolmer
Benjamin Wiuff
Bjarne Madsen
Christian Moltke
Frederik Moltke
Hans Jørgen Jensen
Henrik Frederiksen
Janni Henriksen
Jens Brigsted
Jesper Hvid Jørgensen
Jesper V. Nielsen
Jesper Yde Christiansen
Katja Jakobsen
Kirsten Moltke
Torben Clausen
Viggo Momsen
 
Danmarks Jægerforbund
Claus Lind Christensen
 
Dansk Fjernvarme
Søren Schmidt Thomsen

Dansk Skovforening
Ingelise Andersen
Malene Bendix
Marie Louise Bretner
Martin Einfeldt
Søren Fodgaard
Hans Hedegaard
Susie Jensen
Alex Mølbach
Liselotte Nissen
Tanja Blindbæk Olsen
Darja Poleshuk
Jan Søndergaard

Dansk Skovkontor A/S
Jens Erik Jensen

Den Suhrske Stiftelse
Bo Jung
Det Classenske Fideicommis
Jon Stokholm
Poul Schreiner Hansen
Rune Rübner-Petersen
 
Det Petersgaardske Skovdistrikt
Anders Lomholt
Jørgen Fredslund

DSHwood A/S
Christen Møller
Erik Kjær
Jakob Kildal
Jens Koudal
 
Dønnerup Gods
Niels Otto Lundstedt

Ellet & Søbjerg Skov
Jens Wistoft Larsen

Erholm Skovbrug
Anders Cederfeld

Eriksholm Skovdistrikt
Fritz Møller
Ulrich B. Madsen
 
Espe Skovdistrikt
Adam Moltke-Huitfeldt
 
Fjeld Skovdistrikt
Gustav Bielefeldt

Fraugdegaard
Torben Bille Brahe

Friluftsrådet
Trine Skov
 
Fromsseier Plantage A/S
Keld Hundebøl
Mogens Lunde

Fruens Have
Flemming Duus Mathiesen
 
Fynske Skovkreds
Per C. Christensen
 
Førslev Gods
Nick de Neergaard
 
Gerdrup-Lyngbygaard Gods
 Peter Melchior
 
Gisselfeld Kloster
Jan Henning Olsen

Grandhuus &  Randers Flade Skov
Eivind Engberg
 
Grejs Mølleskov
Torben Nielsen

Grevensvænge Skov
Henrik Wolff-Sneedorff
 
Gunderslevholm
Rolf Neergaard

Gyldensteen Gods
Frants Bernstorff-Gyldensteen

HedeDanmark
Michael Glud
Vibeke Aagaard Glud

HedeDanmarks Planteskole
Henrik Fredslund
Poul Elgaard

Herskind Savværk ApS
Uffe Jakobsen

Hjorthede Planteskole A/S
Morten Jacobsen

Holstenshuus Gods
Ditlev Berner
Elizabeth Berner
Gustav Berner

Hovedskov Skovdistrikt
Anders Tind Kristensen

Hverringe Skovdistrikt
Niels Reventlow

Hvidkilde Gods
Christian Ahlefeldt-Laurvig-Lehn
Per Ørbæk

Hygild Bredhøj Plantage
Ole Thomsen
Therese Boserup

Høllund Søgård Plantage
Knud Henrik Hansen

I/S Fanefjord Skovdistrikt
Bjarne Skov Rasmussen
Jens E. Hansen

I/S Hedebo
Bøgh Møller
Kirsten Møller

I/S Toftegårdskoven
Chr. Nielsen
Dorthe Olsen
Karen Ravn
P. A. Ravn

Jensgaard
Niels Skou
 
Jordbrugets UddannelsesCenter, Århus
Flemming Nielsen
Morten Mylund

Junckers Industrier
Niels Holck
 
Kalsbjerg Plantage
Hanne Mortensen
Knud Skovgaard Mortensen

Karrebækstorp Skov
Inge Almer Nielsen

Klintholm Gods
Peter Scavenius

Knabstrup Gods A/S
Gorm Lunn

Krengerup Gods
Annelise Olsen
Leif Olsen

KV Skovadministration

Keld Velling

KW Plan ApS

Klaus Wunsch
Lindholtskov
Lars Holst-Frederiksen

Lorup Skovdistrikt
Arendse de Neergaard
Michael Skjødt
Peter de Neergaard

Lystrup Øst
Helle Moltke
Lars Stumpe

Løndal Skovbrug I/S

Christian Bruun

Meilgaard Skovdistrikt

Mads Olesen

Muckadell Skovdistrikt

Jacob Schaffalitzky de Muckadell
 
Naturstyrelsen
Gertrud Knudsen

Naturstyrelsen Himmerland
Erik Dalsgaard

Orenæs Skovdistrikt
Lars Wilhjelm

Ormstrup Gods
Carsten Ishøy

Palsgaard Gods
John Larsen
Per Studsgaard

Patriotisk Selskab
Henrik Danielsen

Petersgaard Gods
Dorthe Iuel
Peter Iuel

Rathlousdal
Johan Tesdorpf

Rattrup
Robert Vestergaard Olsen
Ulla Vestergaard Olsen

Realkredit Danmark/Danske Bank
Ann Christensen
Henning Madsen
Knud Hansen
Olav Traberg

Rebro Skovadministration
Anne- Marie Bjerg
Niels Bjerg

Rodskov Skov
Erik Holk Poulsen
Birgit Poulsen
Rasmus Holk Poulsen

Rold Skov Savværk
Morten Kappel Jensen

Rosenborg Skov
Anders Hillerup
Eva Hillerup

Rudbjerggaard
Gustav von Rosen
Carl-Johan von Rosen

Ryegaard og Trudsholm Godser
Johan Scheel
Mette Ravn Steenstrup Scheel

Salten Langsø Skovadministration
Niels Peter Dalsgård Jensen
Jan Klinkby Østergaard
Nicolaj Steensgaard
Niels Bach
Yvonne Appel

Schackenborg Gods
Peter Fält-Hansen

Seinhuus Skovdistrikt
Chris E. Jermind

Selchausdal Gods
Helle Lyngsdal
Peter Vagn-Jensen

Selsø Lindholm Skovdistrikt
Marina von Malsen

Silva Estate a/s
Allan Bechsgaard
Heine Fischer Møller

Skov & Landskab
Anders Tærø Nielsen
Bo Jellesmark Thorsen
Bruno Bilde Jørgensen
Hans Peter Ravn
Jon Kehlet Hansen
Louisa Schønnemann Bøttkjær
Niels Elers Koch
Palle Madsen

Skovdyrkerne
Svend J. Christensen

Skovdyrkerne Fyn

Børge Nissen
Peder Dammand

Skovdyrkerne Øst
Karsten Raae

Skovsøhus Natur ApS
Verner Lauritsen

Skramsø Skovdistrikt
K. Fabricius

Sophienholm
Lars Bondo Svane

Stiftelsen Sorø Akademi
Jens Kristian Poulsen

Store Frederikslund A/S
Chr. Holmark

Storkebækkens Skovpleje
Nina Bøge
Ulrik Bøge

Strandegård Skovbrug
Steen Egholm Møller

Strandgaarden
Iver Matzen

Størlinge Skov
Jan Joensen
Lone Hansen

Svenstrup Skovdistrikt

Christian Wedell-Neergaard
Claus Løvendahl

Søhalegård Plantage

Annemarie Madsen
Poul Arne Madsen

Tolvmandssektionen

Frederik Lüttichau

Trolleholm

Esben Møller Madsen

Valdemarskilde Skovdistrikt

Denis Neergaard

Vallø Stift

Flemming Skyum
Steffen Uldal
Søren Boas

WEFRI A/S

Asger Reunert
Bendt Wedell
Carsten Bjerre

Vemmetofte Kloster Skovdistrikt

Jan Ebbensgaard
Leif J. Madsen

Vesteråst Skov

Sten Grunnet

Vår Skov

Torben Lenzberg

Østbirk Skovbrug

Harriet Warburg
Niels Erik Warburg

Aage V. Jensens Naturfond

Jacob Palsgaard Andersen
Jacob Skriver

Personlig medlem

Bent Elmann Hansen
Helle Franck Jørgensen
Klaus Jørgensen
Mogens Elchendorv
Rasmus Bach Nielsen
Steffen Jørgensen
Thyge Andersen
Knud Krenzen
Holger Broegaard
Peter Richter
Rene Langkjær
Copyright © Dansk Skovforening. Alle rettigheder forbeholdes.
Indhold og ansvarsfraskrivelse.