Repræsentation i naturråd 2018

Se hvem der repræsenterer Dansk Skovforening i de enkelte naturråd:

Geografisk-område 1
Brønderslev, Frederikshavn, Hjørring, Jammerbugt, Læsø.

  • Hans Ahrenfeldt, hca@saebygaard.dk

Geografisk-område 2
Morsø, Thisted.

  • Vakant.

Geografisk-område 3
Aalborg, Mariagerfjord, Rebild, Vesthimmerland.

  • Morten Ove Høegh-Guldberg, morten@hoegh-guldberg.net

Geografisk-område 4
Holstebro, Lemvig, Skive, Struer.

  • Anders Ahrenfeldt, aa@hostruphovedgaard.dk

Geografisk-område 5
Favrskov, Norddjurs, Randers, Syddjurs.

  • Dansk Skovforeningen har ikke fået en repræsentant i dette råd.

Geografisk-område 6
Herning, Ikast-Brande, Ringkøbing-Skjern, Viborg.

  • John Milther, jmm@hededanmark.dk
  • Søren Green Pedersen (suppleant), byrsg@herning.dk

Geografisk-område 7
Esbjerg, Fanø, Tønder, Varde.

  • Mogens Lunde, ml@celloc.dk

Geografisk-område 8
Aabenraa, Sønderborg.

  • Jesper Fink, jf@cimbria.as

Geografisk-område 9
Aarhus, Hedensted, Horsens, Odder, Samsø, Silkeborg, Skanderborg.

  • Dansk Skovforeningen har ikke fået en repræsentant i dette råd.

Geografisk-område 10
Billund, Fredericia, Haderslev, Kolding, Middelfart, Vejen, Vejle.

  • Niels E. Schultz-Petersen, tyrstrupgaard@christiansfeld.tv
  • Steen Grunnet (suppleant), steengrunnet@gmail.com

Geografisk-område 11
Assens, Faaborg-Midtfyn, Kerteminde, Langeland, Nordfyn, Nyborg, Odense, Svendborg, Ærø.

  • Anders Ulrich, acu@skjoldemose.dk
  • Lars-Hågen Lange (suppleant), lhlange@dlgtele.dk

Geografisk-område 12
Allerød, Egedal, Furesø, Gentofte, Gladsaxe, Hørsholm, Lyngby-Taarbæk, Ishøj, Rudersdal.

  • Vakant.

Geografisk-område 13
Albertslund, Ballerup, Glostrup, Herlev, Høje Taastrup, Ishøj, Vallensbæk.

  • Vakant.

Geografisk-område 14
Brøndby, Dragør, Frederiksberg, Hvidovre, København, Rødovre, Tårnby.

  • Erik Schulz, erik.schulz@me.com

Geografisk-område 15
Fredensborg, Frederikssund, Gribskov, Halsnæs, Helsingør, Hillerød.

  • Nils Sættem, kf@kongfrederik.dk
  • Anker Gold (suppleant), ankergold@outlook.dk

Geografisk-område 16
Holbæk, Kalundborg, Odsherred, Slagelse, Sorø.

  • Erik Schulz, erik.schulz@me.com
  • Bo Jung, bo@bojung.dk

Geografisk-område 17
Faxe, Næstved, Ringsted, Stevns, Vordingborg.

  • Søren Boas, sb@valloe-stift.dk
  • Jens Rasmussen (suppleant), jra@skovdyrkerne.dk

Geografisk-område 18
Greve, Køge, Lejre, Roskilde, Solrød.

  • Søren Boas, sb@valloe-stift.dk

Geografisk-område 19
Guldborgsund, Lolland.

  • Lars Wilhjelm, orenaes@orenaes.dk
  • Poul Schreiner (suppleant), psh@corselitze.dk

Geografisk-område 20
Bornholm.

  • Vakant.

Kontakt

Ingelise Andersen

Direktionssekretær

Telefon: 3378 5202

E-mail: ia@skovforeningen.dk